Wi-Fi Şifresini İsteyen Komşuyu Savuşturma Yolları

Teknolojinin ilerlemesi ve artık herkesin elinde bir akıllı telefon olmasıyla birlikte, komşunun Wi-Fi şifresi isteme olayı en büyük dertlerimizden biri haline geldi. Herkesin malumu adil kullanım kotası mevzusu yüzünden çoğu zaman şifremizi paylaşmak da istemiyoruz. Fakat bunu nasıl yaparız?

kimseyi kırmadan dökmeden yapılan en geçerli yol, şifreyi vermektir. ama, modemin arayüzünden sadece izin verilen cihazlara evdeki cihazların mac adresleri yazılırsa, izin verilen cihazlar dışında kimse zaten bağlanamaz.

hatta bu yöntemle modemin şifresi dahi kaldırılabilir. kimse sizden şifre istemez ama bağlanamadıklarını görünce de en fazla internette bir arıza vardır diye düşünüp kişinin peşini bırakır.

denendi, %100 çalışıyor.

Ona küçük sürprizler yapın

ailecek 20 günlüğüne tatile çıkacağımız bir günde internet sifremizi istemeden verdigimiz komşumuz annemi kapıda yakalayıp oğlunun ödevleri olduğunu interneti kapatmamasını rica ediyor. iyi kalpli annem ne olur ne olmaz diye modemi komple söküp komşuya veriyor. komşumuz da bir sevinçle annemi yolcu ediyor. annem ise yaptığı bu iyiliği bize ballandıra ballandıra anlatırken ben ve abim gülmekten yerlere yatıyorduk.

bence en güzel ve kesin çözüm budur.

aslında pek de gerekli olmayan yollar. kablosuz internet kanalı adınızı da şifreleyerek sizden başka kimsenin görmemesini sağlayabilirsiniz.

(bkz: hidden network)

bu ağa bağlanmak için şifrenin yanında ağ adını da girmeniz gerekir.

(bkz: ortamlarda internetim yok dersin)
(bkz: kim bilecek amk)

kardeş benimki kotalı diyerek çok rahat savuşturabilirsiniz.

sağır ve dilsiz hatta başarabiliyorsa moron rolü yapmak.

-şifre nöydö?
*annem yok
-annen değil şifrö
*annem yok gelmedi

gibi...

-biz de bilmiyoruz valla, zamanında bağlandı bu aletler ondan yani.

Wi-Fi isminiz hayat kurtarabilir.

kablosuz adını kağıthane belediyesi falan yapın yada modem arayüzünden ssid gizleme yapın

Şaka maka işin bir de ciddi boyutu var


türkiye'de "komşum indirmiş", "kuzenim yazmış" kanunen suç teşkil eden bir eylem için kesinlikle bahane olmuyor. savcılar, hakimler bu açıklamayı zerre kale almıyor. başka birisi itiraf etmedikçe abone her daim sorumlu. haliyle wifi paylaşmak, paylaşımını övmek türkiye sınırları içerisinde felakete davet çıkartmak. aslında bu zaafiyeti kullanarak zarar vermek istediğin birinin hesabından bu tarz paylaşımlarda bulunmak bir saldırı yöntemi olarak bile uygulanabilir.

o yüzden türkiye'de wifi paylaşımı tavsiye etmeyin. bu önerilen savuşturma yollarını uygulayın.