Windows ME, Neden Hatalarla Dolu Bir İşletim Sistemiydi?

Microsoft'un 19 Haziran 2000'de piyasaya sürdüğü Windows ME, bugüne kadar kullanıcıların en çok şikayet ettiği işletim sistemlerinin başında geliyor desek abartmış olmayız.
Windows ME, Neden Hatalarla Dolu Bir İşletim Sistemiydi?

windows me, normalde windows 98 se ile beraber hiç varolmayacaktı. microsoft, windows 98'den sonra dos tabanlı yeni bir sistem çıkarmak istemiyordu. ancak windows nt 5.0'in (windows 2000) gelişimi uzadı da uzadı, 1998 başında bitecek sistem 1999 sonuna ancak yetişebildi. ev kullanıcıları için windows 98 se çıktı.


windows 2000, aynı zamanda ev kullanıcıları için de çıkartılmak isteniyordu. ne var ki olmadı, bazı programlarla ve oyunlarla çok fazla sorun vardı. nt 4.0'dan beri çok fazla şey eklenmişti ve bazı projeler sonraki windows sürümüne kaydırıldı. önce neptune kod adıyla tasarım başladı, sonra bu proje de iptal edildi ve ocak 2000'de windows xp'nin tasarımı başladı.

işte windwos me, bunun gibi bir ortamda geliştirildi. 1999 sonlarında gelişimi başladı ve aceleyle yapıldı, kullanıcılar ortada kalmasın diye. yaşlı win9x kerneli de artık yetersiz kalıyordu. bütün bu faktörler birleştiğinde windows me, yarım yamalak bir iş oldu, kararsızlığıyla ün saldı ve raflarda 1 yıl kalabildi. windows me test takımının neredeyse hepsinin kovulduğu söylenir.


ev kullanıcıları da windows 98 se'ye dönmüş veya bütün uyumluluk sorunlarına rağmen daha sağlam olan windows 2000'e geçmiştir. (pratikte 2000 bunu başardı.) 

bu zulüm windows xp'nin çıkışıyla son bulmuştur. xp efsanedir. aslında küçük bir sürümdür, öyle planlanmıştır. 2000'den beri radikal bir değişiklik olmamıştır. ev kullanıcılarını nt tabanına alma, güzel ve kullanışlı arayüz, birkaç yeni özellik, sağlam çekirdek, güvenli sistem, düzgün donanım uyumluluğu ve tak-çalıştır, sağlam usb desteği, internet/multimedya, eski yazılımlarla uyumluluk, düzgün directx (ve eski oyunlarla sorun yapmama) gibi küçük eklemeler.

15 Günlük Şarj Süresiyle Cezbeden HUAWEI WATCH GT 2'nin İncelemesi

Windows XP'nin Senelerce Gördüğümüz İkonik Masa Üstü Fotoğrafı Bliss'in Hikayesi