Winnie the Pooh Karakterlerinin Hepsi Ayrı Bir Psikolojik Bozukluğu Temsil Ediyormuş Meğer

Çocukluğumuza dair en güzel şeylerden biri olan Winnie the Pooh'un tüm karakterlerinin ayrı bir psikolojik sorunu temsil ettiğini nereden bilebilirdik ki?

çizgi karakterler çeşitli nevrotik niteliklere göre ayrılmış.

winnie: aşırı duyarlı, unutkan, sorumsuz, tembel ve sürekli (çizgi diline uygun biçimde) felsefi sorular/cevaplar peşinde bir ayı. bipolar disorder nitelikleri var. zayıf karar verme yetisi vs. de eklenince. sanatçı entel tip.

Bipolar bozukluğun yanı sıra Winnie için en çok konuşulan hastalık ''Binge Eating/Eating Disorder'' olarak adlandırılan tepkisel aşırı yeme bozukluğu. Bu tür hastalar; mutsuzluk, hayattan keyif alamama sonucu en kolay yoldan mutlu olma yolunu yemek yemek olarak benimsemişlerdir. Bildiğiniz gibi Winnie de durmaksızın bal yiyor.


tavşan
: saplantılı bir şekilde aşırı titiz ve düzenli. ocd'den muzdarip olduğunu düşünüyorum.

Her şeyde mükemmeli arayan tavşanımızın problemi ise çok açık ve net bir şekilde obsesif kompulsif kişilik bozukluğu.


piglet
: her şeyden korkan, endişeli ve özgüven eksikliği çene bir armadilo. anksiyete'nin bütün türevlerine sahip.

Her şeyden korkan ve geleceğe sürekli endişeyle bakan minik Piglet'imiz.


eeyore
: çok açık ve net bir şekilde borderline.

Uyuşuk, tembel, güzel kalpli Eeyore'umuz.


tigger
: hiperaktivite ve aşağılık kompleksinden ileri gelen narsist kişilik bozukluğu. tanı bu. yalnızca narsist olamaz çünkü crew'ün geri kalanının hepsi dibi boylamış tipler.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunun tüm örneklerini sergiliyor çizgi filmde Tigger kardeşimiz. Yerinde duramıyor, zeki ama çalışmıyor, aynı zamanda narsist. Ama Bülent Kayabaş ustanın da enfes seslendirmesiyle çok sevdik seni Tigger. 


christopher robin
: hayalgücü çok geniş bir çocuk. büyürken sosyal hayata uyum sağlamayı başaramazsa şizofreni potansiyeli var. zaten uydurduğu bütün hayali arkadaşlarının hepsinin nevrotik tipler olması potansiyeli ortaya koyuyor.

Winnie the Pooh'un kendisi hariç tüm karakterleri Christopher Robin'in hayal dünyasından ibaret. Hayal gücüyle birçok çocuğa ilham kaynağı olan Robin hakkında en çok konuşulan rahatsızlık ise şizofreni.