Yakın Zamanda Moda Olmuş Bir Yöntem: Kitap Bastırma Dolandırıcılığı

Ülkedeki türlü dolandırıcılıkların yanına son zamanlarda kitap bastırma dolandırıcılığı da eklendi. Kitap bastırmayı düşünüyorsanız okumanızı tavsiye ederiz.
Yakın Zamanda Moda Olmuş Bir Yöntem: Kitap Bastırma Dolandırıcılığı

kitap bastırma dolandırıcılığı; çok fazla kişinin başına gelen, yakın zamanda moda olmuş bir yöntem. hele de ülkede her iki kişiden üçünün kitap çıkarmak istemesi, üstü örtük bir pazar haline geldi. merdiven altı tonlarca yayınevi bu işin kalpazanlığına başladı resmen.

gelelim kitap bastırma dolandırıcılığına. hızlıca özet geçeceğim. yayınevi sizden paranızı alıyor ve diyor ki bin adet basıyoruz, yüz tanesi sizin. siz ok diyorsunuz. kitap basılıyor. e-devlet'ten bandrol sorgu yapıyorsunuz, bin adet bandrol alınmış. oh süper. size yüz tane de geldi. gerçekten bandrollü kitap. şahane. sonra eşiniz dostunuz kitabı internetten sipariş ediyor. yayınevi diyor ki kitap tükendi. oha. şaşırıp arıyorsunuz yayınevini, diyorlar ki kitabınız çok beğenildi ve bir haftada tükendi. aman ya rabbim. ne büyük yazarım ben. hemen üç-beş bin daha ateşleyim de ikinci baskıyı yapsınlar. sonra üçüncü baskı. dev yazar.

işte burada babayı yediniz. çünkü kitap sadece 100 tane basılmıştır, hatta matbaada bile değil, dijital baskı dediğimiz fotokopi şeklindeki bir cihazla. sizin duygularınızı sömürerek paranızı yolarlar.

ha, geriye kalan 900 bandrole ne mi oldu? onu da başka ama iyi satan bir kitaba çaktılar ve sizin sırtınızdan o yazarın da hakkını yiyerek yola devam ettiler. bu anlattığım sadece bir yöntem. daha birkaç farklı yöntem daha var. onlara ve daha fazlasına şuradan bakabilirsiniz.

Paranızı Kaptırmamak İçin Dikkat Etmeniz Gereken E-Ticaret Sitesi Dolandırıcıları

Havalimanı Çevresinde Sık Karşılaşılan Dolandırıcılık Yöntemi: Sahte Parfüm