Yalnızca Erkekler Arasında Geçerli Olan Birbirinden Acayip Kurallar

Yaratılış olarak erkeklerle kadınlar arasında devasa farklar olduğu herkesin malumu. Bu farkların en belirginleştiği noktalardan biri de erkekler arasında yazılı olmayan ilginç kurallar.

bir erkek, bir erkeği ortada bir kız meselesi olduğu her zaman satabilir. erkekler arasında bu durum sorun olmaz, halden anlarız.

kadınların sevgilileriyle/kocalarıyla yaşadığı ve birbirleriyle paylaştığı cinsel münasebetleri biz paylaşmayız. paylaşanı da hoş karşılamayız.

yeni çıkan çiftlere salça olunup yanlarında takılınmaz. selam verilip, bir bahane bulunup kaçılır. rahat bırakılır.

pisuvara işerken bir sıra boşluk bırakmak , eğer boş pisuvar varsa asla ve asla adamın yanındaki pisuvara gidilmez

ne kadar tartışma olursa olsun, yanında sevgilisi olan adamla kavga edilmez. küfür edilmez.

bir derdini, problemini paylaşmak istiyorsa dinlenir, envai çeşit sorularla ağzından laf alınmaya çalışılmaz. daha fazla anlatması için ısrar edilmez.

"sen de şöyle yapsaydın", "neden öyle yaptın ki" tarzı gereksiz cümleler kurulamaz. gerçek bir öneri varsa söylenir. yoksa susulur.

erkekler arasında bir problem tartışılmış ve konu uzlaşarak kapanmışsa bir daha sen şu tarihte bana böyle yapmıştın veya bunu söylemiştin diye asla yeniden eski defterler açılmaz.

problem çözülmemişse barışılmaz çözülmüş ve barışılmışsa asla tekrar gündeme gelemez.
kadınlardan ayıran en önemli kural bu sanırım.

arkadaşının yeni sevgilisinin güzelliği ve çirkinliği hakkındaki fikirler ayrıldıktan sonra söylenir.

bir erkek grubunda bireyler birbirleriyle alay edip dalga geçebilir fakat gruptan olmayan biri gruptan birine aynı şeyi yapmaya kalkarsa istisnasız tüm üyelerce bütün oklar kendisine itinayla saplanır.

bir erkek başka bir erkek muz yerken onunla göz teması kurmaz.

yakın dost olan erkek arkadaşlar arasındaki en önemli kural da şudur ki; önemli, büyük bir şey alınır ya da olur ise ıslatılır.