Yalnızca Rosalinda İzleyerek Büyümüş Neslin Anlayabileceği Şeyler

90'ların sonu, 2000'lerin başında efsane bir giriş yapmıştı Rosalinda Türkiye'ye. Tüm aile fertleri ana haber bülteninden önce ekran başına kilitlenir, Rosalinda'nın o harika jenerik müziğini beklerdi. Ülkemizin gelmiş geçmiş en iyi pembe dizilerinden biri olan Rosalinda'yla ilgili bir sürü unutamadığımız şey var tabi.
Thalia - Rosalinda
Bu şarkı eşliğinde okunduğunda tadından yenmiyor.


Okuldan eve dönülür, çanta bir kenara atılır ve TV karşısına geçilir

90'larin sonu ve 2000'lerin basinda cocuk olmus nesildir. okuldan ciktiktan sonra eve gelmis once pokemon ve ardindan aksamustu gibi de rosalinda izlemis, ardindan babasi eve gelince televizyonu babasina terk etmek zorunda kalmis ve ardindan anne tarafindan odev yapmaya zorlanmis efsane nesildir.

fernando jose altamirano del castillo'yu tek seferde telaffuz eder.

Rosalinda'nın biricik sevgilisi Fernando Jose Altamirano Del Castillo.

sarkisini da sacma sapan ezberlemis nesildir. hatta unutup yuksek sesle soyleme gafletinde de bulunmustur bu nesil. uhuhuh bu konuyla gundeme gelmek istemiyorum

akça pakça rosalinda'nın büyükbabasının nasıl siyahi olabildiğini hala anlayamamış nesildir.

thalia'ya aşık olduğu için izlemiş olan erkek çocuklarını bulunduran nesil. kız çocuklarını bilmem. fitne, fesat, aşk, gurur, fernando hoze altamiyano falan öğrenmişlerdir herhalde.

hayallerinin erkeği fernando jose altamirano del castillo olan nesildir.

televizyonda ikiz kulelere saldırı anını da görmüş nesildir. diziyi bölmüşlerdi haber için.

daha önce görmediği için kafası oyuna, üçkağıta, entrikaya, sevenleri ayırmaya yatkınlaşmıştır. avradını skim, ne zor günlerdi ya.

bir dönem tamamen brezilyalı olmuş nesildir. mahalle kadınlarının toplanıp dizide ölen bir karaktere ağladıklarını bilirler.

bir vakit ağladıkları "meryem öldü" nün, dizinin marianna'sı olduğunu anlayana kadar efsanedirler...

dizideki esas oğlanın victor noriega dururken, neden fernando carrillo olduğunu bir türlü anlayaman biri olarak dahil olduğum nesildir. bir tarafta kas yığınından ibaret olan, çirkin fernando carillo diğer tarafta iyi kalpli, temiz yüzlü victor noriega.

dizide hafızama kazınan esas sahne ise rosalinda'nın bebeğini beşiğinde bulamayıp sokağa çıkarak, bebeğini aradığı ve yavaş yavaş delirdiği o sahnedir. aman allahım bir insana delirmek bu kadar mı yakışır?

ertesi gün teneffüslerde bir gün önce neler olduğunu ruh hastası gibi yorumlayan nesildir.

rosalindanın yanında marimar ve maria mercedes izleyerek triple combo yapmıştır.