Yalnızca Suçluları Öldüren Brezilya'nın Dexter'ı: Pedro Rodrigues Filho

Pedrinho Matador lakabıyla bilinen Brezilyalı seri katil Pedro Rodrigues Filho, ünlü TV dizisi Dexter'ın gerçek hayattaki versiyonu gibi bir şey.
Yalnızca Suçluları Öldüren Brezilya'nın Dexter'ı: Pedro Rodrigues Filho

pedro rodrigues filho, brezilyalı bir seri katil. 1954 yılında doğmuş, toplam 71 cinayet işlemiş ve 128 yıla mahkum edilmiştir. bu adamı diğer seri katillerden ayıran özelliği ise kurbanlarının suçlular olması. (bkz: dexter)

kahramanımızın ilk vukuatı, okul korumalığı yapan babasını hırsızlık yaptığı gerekçesiyle kovan belediye başkan yardımcısını pompalı tüfekle vurmak olmuş. bu sırada 14 yaşındadır. ikinci cinayetini de kısa süre sonra işler, gerçek hırsızlığı yapan okul korumasını öldürür.


sao paulo'ya kaçan pedro, burada ilk başta bir uyuşturucu satıcısını ve birkaç hırsızı öldürür, ardından aşık olur. bir süre aşık olduğu hatun kişiyle yaşayan pedro'nun mutluluğu mafyanın, sevgilisini öldürmesi ile son bulur. pedro kaçar ama boş durmaz. sevgilisini öldüren adamı bulmak için birçok kişiyi öldürür, kimilerine işkence eder. netice itibarıyla hedefine ulaşır.

"dexter'inho" pedro'nun sonraki vukuatı da bir intikam cinayeti olur. annesini machete (pala) ile öldüren babasını hapishane ziyareti esnasında 22 defa bıçaklar, kalbini çıkartır, çiğner, tükürür.


tabii her ne kadar brezilya polisi iş bilmez, rüşvetçi dallamalardan oluşsa da bu kadar çok dikkat çeken birini yakalamamak olmaz diyerek kendisini 1973 yılında tutuklarlar. hapishaneye gideceği araçta biri tecavüzcü olan iki suçlu daha vardır pedro'nun. tahmin edeceğiniz gibi, hapishane önünde polisler suçluları indirmek için kapıları açtığında tecavüzcü çoktan mevta olmuştur.

pedro efendinin cinayetleri hapishanede de bitmemiş, resmen koyun ağılına giren kurt hayatı yaşamış, burada 47 cinayet daha işlemiştir. verdiği röportajda diğer suçluları öldürmekten çok büyük bir zevk aldığını, favori cinayet metodunun ise kurbanlarını bıçakla kesip, parçalamak olduğunu söylemiş.


kendisi hapishaneye 128 yıl ceza alarak girmiş, hapishanede bu sayı 400 yıla ulaşmış lakin brezilya kanunlarına göre 34 sene yatıp 2007 yılında hapisten çıkmıştır.