Yaratıcı İsimlendirmelerle Geniş Bir Kaka Türleri Veritabanı

Ekşi Sözlük'te ilk olarak 'zuhtu pekmez' nickli yazarın 2002 yılında yazdığı ve o dönem internette bolca paylaşılan efsane ''bok çeşitleri'' entry'si.
Yaratıcı İsimlendirmelerle Geniş Bir Kaka Türleri Veritabanı

ekşi sözlük'ün eskilerinden olan 'zuhtu pekmez' nickli yazarın 2002 yılında şahane şekilde listelediği mamüllerdir bunlar. yalnız, yazar uçmuş veya entry'i silmiş olacak ki başlıkta bulamadım. diğer sözlüklerde ve çeşitli internet sitelerinde alıntı olarak hala duruyor. bu muhteşem çalışmayı tekrar ekşi sözlük'e armağan ediyorum. eğer bana bir şey olur ve entry yok olursa başka biri görevi devralsın. bu ulvi çalışma bilgi kutsal bilgi kaynağı'nın içinde her daim var olsun. kıçınızdan çıkan çeşit çeşit bokun listesi:

hayalet bok

sıçtığınızı zannedip de tuvalete baktığınızda göremediğiniz bok.

temiz bok

sıçıp tuvalette gördüğünüz ama götünüze bulaşmayan bok.

vıcık bok

özellikle eğer batı dünyasının taharet musluğuna sahip olmayan tuvaletlerinden birindeyseniz 50 kere sildikten sonra bile hala götünüzde kalan bok çeşidi. eğer götünüzü yıkama imkanına sahip değilseniz, götünüzle donunuz arasına tuvalet kağıdı koymanıza neden olan bok.

ikinci dalga

tam sıçıp ayağa kalkmışken daha sıçasınız olduğunu anlamanıza neden olan bok.

diyet bok

o kadar çok sıçarsınız ki 3-4 kilo kaybedersiniz. işte o bok.

anakonda

o kadar uzundur ki, tuvalet fırçasıyla parçalara ayırmadan sifonu çekmeye korkarsınız. (çünkü sifondan gelen su anakonda' ya çarpıp her tarafa sıçrayabilir.)

tersine havai fişek gösterisi

çok kısa bir zamanda içinizdeki bok parçacıklarını bol gazla birlikte fışkırttığınız durum. genelde tuvaletin her tarafının kirlenmesine ve "hassiktir!" demenize sebep olur.

mısır boku

eh. mısıra benzeyen bok. "ah keşke sıçabilseydim" boku: bu bok götünüzden çıkmamakta ısrar eder ve uzun sure oturmanıza ve bir kaç kere osurmuş olmanıza rağmen içinizde kalır. kabızlıkla yakından alakası olsa da kabız olmadığınız durumlarda da bu boktan üretebilirsiniz.

demir bok

çıkarken o kadar çok acıtır ki, çıkan şeyin demirden ve enlemesine çıkıyor olduğunu düşünürsünüz.

göt ıslatan boku

bu bok götünüzden o kadar şiddetli ve süratli çıkar ki, tuvaletteki suyu götünüzün her tarafını az çok ıslatacak şekilde sıçratır. bu sıçışın ardından duş almak dinimizce tavsiye edilmektedir.

sıvı bok

adı üstünde götünüzden çıkan kahverengi sıvıyla tuvaletin her tarafını berbat etmenize neden olan bok. o kadar sıvıdır ki, bunla işemenin mümkün olduğunu düşünürsünüz.

bol sarımsaklı işkembe boku

o kadar kötü kokar ki, evin tamamını havalandırmak icap eder. bu bokun muhtemel nedeni içerken yediğiniz onlarca sarımsaklı mezenin üstüne içtiğiniz bol sarımsaklı işkembe çorbasıdır.

sosyete boku

koca cüssesine rağmen kokmadığı düşünülen bok.

küçük şirin pipildekler

özellikle kamuya açık tuvaletlerde sıçtığınızda, defalarca sifon çekmenize neden olan bok. iki üç kere sifonu çekmiş olmanıza rağmen, hala bazı küçük top gibi parçacıkların su da yüzdüğünü görürsünüz.

isyankar bok

bu osurmaya çalışırken kaçırdığınız boka verilen isimdir. genelde evinizde değilken başınıza gelir ve donunuza bulaştığı için bütün gün sizi rahatsız eder.

komando bok

kıçınızı temizlerken, götünüzün etrafındaki kıllara asili kalarak düşmemeyi başarmış olan lokum kıvamında, fındık büyüklüğünde bok parçasına verilen isim.

buzul boku

yarısı suyun içinde yarısı da suyun dışında duran bok.

gülle bok

çok kuvvetli bir osurukla birlikte götünüzden fırlayan büyük bok parçasına verilen isim. genelde klozetin kırılıp kırılmadığını kontrol etmenize neden olur.

şakacı bok

götünüzden çıkar gibi olur, fakat çıktı sanıp gevşediğinizde geri girer. yarısı gözükür, sonra tekrar içeri girer. adeta çıkacağı yeri büzükten kafasını uzatarak kontrol eden ve beğenmeyip geri dönen bu boku çıkarmak pek zordur. en iyi yöntem yarısını çıkarmayı başarınca çıkan kısmını tuvalet kağıdı ile silmek ve fazla zorlamamaktır.

keçi boku

küçük küçük parçalar halinde çıkan ama sıç sıç bitmeyen bok. bir nokta da sıkıntıdan sıçmayı bırakırsınız, çünkü hiç bitmeyecek gibidir.

simge boku / fal boku

götünüzden yavaş yavaş çıkar ve yayıla yayıla serilir. kalkıp baktığınızda kesin bir harfe ya da simgeye benzetirsiniz. bunu yorumlayarak geleceğiniz hakkında ipuçları elde edebilirsiniz.

yanıcı bok

büzüğünüzü o kadar çok yakar ki, kibrit çaksanız yanacağına emin olursunuz.

çifte yoğunlukta bok

sıçtıklarınızın bir kısmı su da yüzerken, bir kısmı suya batmıştır. aralarda bazı "buzul boklarına" da rastlanır.

tıkaç

sıçtığınızda tuvaleti tıkayan, sifonu çekince de suyun taşmasına neden olan nadir bok çeşididir. uzun sureli kabızlıktan sonra iyi bir sıçış bu etkiyi gösterebilir.

rüyalarınızın boku

uzun sureli kabızlıktan sonra hayal edeceğiniz bok çeşidi.

beton

rüyalarınızın bokunun hayata geçtiği bok. bazen tıkaç şeklinde de görülebilir.

utangaç bok

sıçtıktan sonra doğrudan tuvalet deliğinden geçip gözlerden kaybolan bok.

gökkuşağı boku

çeşit çeşit renkte meyve, sebze vs. yedikten sonra iyi sindiremeden sıçarsanız oluşacak olan bok.

sarkıt bok

sıçarken götünüzden ayrılmayan, bir süre asılı kalan komando özentisi bok. biraz sallanarak düşürmeye çalışabilirsiniz.

asosyal bok

tam sıçacakken, tuvalet kapısının önünde birileri olduğunu hissettiğinizde içeri kaçan bok.

uyuşturucu bok

çok uzun surede çıktığından ayaklarınızın uyuşmasına neden olan bok.

beklenmedik misafir

tam işerken götünüzden kaçan küçük hacimli ama gününüzü berbat edebilecek bok.

gök gürültüsü bok

bu bok götünüzden çıkarken o kadar çok ses çıkarır ki hem inanamayıp gülümsersiniz, hem de ev ahalisine rezil olduğunuz için kontrol etmeye çalışırsınız fakat kontrol etmeye çalıştıkça daha çeşitli sesler çıkarabildiğinizi anlayıp daha çok gülümsersiniz.