Yaşamın Birçok Alanında İşinizi Kolaylaştıracak Akıllı Telefon Uygulamaları

Hepsi birbirinden işe yarar, pratik ve anlamlı uygulamalar birçok konuda işinizi kolaylaştıracak.
Yaşamın Birçok Alanında İşinizi Kolaylaştıracak Akıllı Telefon Uygulamaları
iStock


mesafe ölçer

uygulama: size up

android ve ios için yapılmış olan (bkz: sizeup) uygulaması ile mesafe ölçümü yapabilir, telefonumuzu cetvel olarak kullanabiliriz.

telefonumuzu dokunmadan yönetmek

uygulama: wave control

yemek pişirirken veya temizlik yaparken telefonunuza dokunmadan kullanabilmek mümkün. yeni bir şarkı ve video başlatmak veya aramaları cevaplamak isteyebilirsiniz. (bkz: wave control)'ü cebinize indirin yeterli. gerekli talimatlar çerçevesinde kontrol yine sizde.

telefonunuzu müthiş bir navigasyon aletine çevirebilirsiniz

uygulama: hudway go

arabanızı karanlık bir ortamda sürüyorsanız, gps ihtiyacınızı direkt aracın camına yansıtabilirsiniz. telefonunuza indireceğiniz bu uygulama sayesinde sürüş hızı ve diğer özelliklerin yer aldığı ileri teknoloji bir gps sizlerin olacaktır.

şöyle bir görüntü ortaya çıkacak:


pc'den mesajlarınızı yönetebilirsiniz

uygulama: sms from tablet & mms texting message sync

telefonunuzun pili beklediğinizden daha hızlı bitebilir. arkadaşlarınızı veya yapacağınız iş görüşmelerini devam ettirebilmek için telefonunuzu bilgisayarınızla senkronize edebilir ve sms, mms’lerinizi e-postanızdan yönetebilirsiniz.

adamlar işi abartmış karar vermede çıkmaza girdiğimiz zaman bize yardımcı olacak bir uygulama geliştirmişler; bakıyoruz

uygulama: android için --> decision crafting

uygulama: iphone için --> choice map

kararlar konusunda sürekli sıkıntı mı yaşıyorsunuz? ilk buluşma için restoran veya sinema arasında kararsız mı kaldınız? seçeneklerinizi belirleyin ve uygulamanın sizin için en doğru kararı vermesini bekleyin.

türkiye'de herkese lazım; şahsi hayatta kişiye güvenlik sağlama amaçlı bir uygulama

uygulama: bsafe - personal safety app

ülkemizde bu sorunun yaşandığını kabul etmemiz gerekiyor. kadınlar akşamları evlerine giderken korkuyorlar. bu sorunu çözmenin yollarını aramalıyız elbette, ancak onları daha güvenli hale sokmak için bir uygulama önermeden edemeyeceğim. telefonu acil duruma alarak nereye gittiğinizi, sesinizi ve videonuzu anlık olarak kaydeden uygulama, eğer kendisini kapatmazsanız tüm bu bilgilerinizi belirlediğiniz arkadaşınıza gönderiyor. ayrıca sahte arama gibi seçenekleri ile sizi zor bir durumdan kurtarabilir. umarım hiçbir zaman kullanmak zorunda kalmazsınız. 

televizyon kumandalarının kızılötesi gücünü ve pil durumunu öğrenme

araç: kamera

bu sefer uygulama yok.

kumandalarınızın pili mi bitti yoksa bozuldu mu anlamak için, telefonunuzun kamerasını açarak kumandayı bu noktaya doğrultup tuşlarına basabilirsiniz. kumandanın ucundan kameraya kırmızı veya pembemsi bir ışık geliyorsa, kızılötesi sinyalinin düzgün çalıştığı ve pillerin azaldığı anlamına gelir. hiçbir ışık görünmüyorsa, sorun kumanda da olabilir. 

iyi günler...