Yazmaya Cesaret Edemediğimiz Facebook Yorumları

Hepimiz zaman zaman kendimizden geçip Facebook'ta arkadaşların ya da akrabaların fotoğraflarına güzel bir şeyler yazmak istiyoruz fakat doğru örnek olmaya çalıştığımız için yapamıyoruz.
Yazmaya Cesaret Edemediğimiz Facebook Yorumları
iStock.com

nazar duası, maşallah inşallah, bol bol arapça temenni ve maşallah tükürüğü içeren bilumum akraba/kız arkadaş yorumuna karşı en az bir kez yapmak istediğim yorumlardır.

manitayla hiç manita pozu vermediğimiz için sorun benim sorunum değil ama herhangi bir arkadaşın aşksal pozlarına bölüm sonu canavarı olmamak için kendimi sık sık zor tutuyorum asdfghgfds:

1 ) fotoğraf: ece ve fatih adlı nişanlıların merve ve ali'nin düğününde çektirdikleri 32 diş sırtaran "sıra bizde" pozu

nevingül'ün yorumu: allah sizi hiç ayırmasın bitanem... allah tamamına erdirsin... maşallah... nazar değmesin bu güzel çiftee... :)

ece'nin cevabı: aminnnn nevingülcümm :)

isolde'un söylemek isteyip söyleyemedikleri: ahahaha nevin sen ne göt bir kıskançsın yaa, bu kadar hatim indirdiğine göre ilk önce senin nazarın değiyor olmasın :d elinden gelse şu fatih'i ya da başka bir nefes alanı özcanlar düğün salonu tuvaletinde bile sıkıştıracağını cümle alem biliyor, yemin ediyorum kocasızlık bu kadar başına vuran bir nihal ziyagil'i gördüm bir de nevingül'ü sdfghjklghjk. daha 2 hafta önce bilmeden yanlışlıkla söylemiş gibi fatih'in yanında ece'nin can'la kısa süreli yiyişmesinden bahsedip sonra da "sen fatih'e karşı tamamen dürüst oldum diyince.. çok üzgünüm ece :(" diye yalandan ağlamadın mı? cnm iğrenç, abaza, kezban ve malsın :d ece sen de çok allah billah bilirmiş gibi uzun uzun aminler çekme, yeni nişanlandığınızda iş semineri diye afyon termal otel yerine antalya'ya gittiğini anangile söylerim. kib.

2) fotoğraf: cansu ve mehmet'in balayında kadeh kaldıran fotoğrafları, aylardan ramazan:

mehmet'in halasının yorumu: mehmet canım yeğenim ramazan'da içki mi içiyorsunuz. hiç yakıştıramadım. eniştenin de selamı var. 

(bu arada balayında cansu'nun derdi: kimin fotosunda etiketlenip kaç like aldık? mehmet'in derdi: seks)

cansu'nun cevabı: kepazenur halacımm, içki içmiyoruz kadehlerimizde vişne suyu var :) ökkeş enişteme de selamlar.

isolde'un söylemek isteyip söyleyemedikleri: sevgili kepazenur hanımefendi, cansu agnostik mehmet de ateist, tabi ki söylemeye mabadları yemiyor ama bil istedim, ramazan filan da totolarında değil yani :d oyuna gelme kepaze! cansu sen de elin 3 günlük kadınına böğrünü parçalarcasına halacımmm demeyi kes, ökkeş eniştemmiş, siktir git daha 3 gün önce "mehmet'in obez halası küvette yuvarlanmış da kaldıramamışlar, kocası da çok komik ökkeş diye isim mi olur ahoahoaho" diye gülen ben miydim öküz? şu telefonu elinden bırak da git seviş, bak mehmet şu rusların memelerini kesiyor, byee :)

kızın durumu: "bedelli askerlik yapanlar dünya ahiret bacımızdır!!!11!"

yazıldıktan sonra göndermeden silinen yorumum:

"şimdi sen bacımızdır deyince bedelli askerlik yapanları aşağılamış oluyorsun öyle mi? peki bir kadın olarak kadınlığı aşağılama aracı görmen sence daha aşağılık bir durum değil mi? aklınca bedelli askerlik yapacaklara giydiriyorsun ama lafın hası sana giriyor bilmem farkında mısın? senin gibiler yüzünden kadınlar üstlerindeki ikinci sınıf vatandaş halini atamıyorlar. kaldı ki insanlar sana mı soracak bedelli yapıp yapmayacaklarını? bedelli yapacakların hepsi ağa paşa çocuğu mu zannediyorsun? ailesinin geçimini üstlenmiş ve o askerdeyken ortada kalacak çoluk çocuk sahibi insanlar da var biliyor musun? yaptığın cinsiyetçi ve popülistçe bir şey. bu boktan cümleyi beğenen 52 kişi de senin gibi gerizekalı. güzel bulmuşsunuz birbirinizi. oksijen israfı."

yazdıktan sonra 10 kere falan okudum ve sildim. hem yazıyı hem de kızı.

"musmutlu yılların olsun" diye doğum günü mesajı atmış kişiye "musunu muşmulanı skerim senin" şeklinde yazamadığımız yorumlardır.

musmutlu ne lan ?

bir üstteki çirkin kızın fotoğrafına: "çok güzel olmuşsun canıııım" yazan seçil kızımıza: "senin samimiyetini s.keyim seçil" yazamamaktır.

her hareketinize yorum yapan akrabalara denilenemeyendir.

"gözlerinden öperim yeğenim..." yorumuna
"siktin yine karizmayı amcacığım"... diyememektir.

yeni fotoğraf yükleyen arkadaş için;

"geldi yine tipini siktiğimin"

arkadasin maldivilerdeki balayi fotografina yorum olarak mahsun kirmizigul'un sari sari klibinin linkini yapistirmak. ortam, kiyafetler, verilen poz cok benzerdi. ama yapamadim. cok sevdigim bir arkadasimdi, icimdeki sevgi icimdeki bully'i susturdu.

askerdeyim, o sıralar beraber askerlik yaptığım arkadaşın sevgilisi arkadaşın bir fotoğrafının altına ''kokunu bile özledim'' şeklinde bir yorum yapıştırmış. ben de ''gel bir de burada kokla da ciğerlerin kangren olsun'' yazacaktım ama elemanı sevgilisinin huzurunda itin götüne sokmuş olmayayım diye içime attığım yorumdur.

lafı bile geçince o koğuşun kokusu burnuma geldi, o nasıl kokuydu aman yarabbi!

"kimse anlamıyorki beni, anlayanda yanım da kalacak kadar sevmiyor beni. sorun bendemi acaba?"

"muhtemelen. ilkokulu tekrar oku düzelir belki..."

ilginç ilginç, arabesk kokan, felsefi olduğu sanılan, hatta ben bunu anlayabiliyorum alt metinini veren kişi durumlarının altına büyük harflerle "herkes de filozof olmuş amınakoyim" yazmak istiyorum.