Yemeksepeti Sipariş Notuna Yazılan Efsane Notlar

Müthiş yaratıcılığımız ve samimiyetimizle Yemeksepeti sipariş notu kısmına yazılan efsaneler.

restoran: muhitte bir kebapçı

siparişlerde sürekli bir şeyi unutmalarına kafamın attığı bi gün bütün notların altına "emekli albay takeiteasy" yazmaya başladım.

not: sumaklı soğanı unutmayın haaa. emekli albay takeiteasy. (getirdiler hem de en alasından salata tabağı getirdiler eşantiyon)

sonraki notlarda işin iyice boku çıkarılır:

not: kebabın yanında 5-6 içli köfte hediye yollayın. emekli albay takeiteasy. (oha)

artık makaranın dozu artırılır:

not: albayım uyuyor. zile basmayın! (ahahahah)

hatta o gün siparişi getiren adam sormuştu, "albayım memnun mu hizmetimizden filan gibilerinden de albayın porsiyonların küçüklüğünden yakındığını belirtmeden edememiştim. sonradan çaktılar tabi mevzunun dümen olduğunu..

geçenlerde little ceasers adlı pizza şirketine yazdığım not sonucu ödüllendirildiğim oldu. not, ömer hayyam'ın bir şiiriydi: "dünyada akla değer veren yok madem, aklı az olanın parası çok madem, getir şu pizzayı* alsın aklımızı, belki böyle beğenir bizi el alem." bu not üzerine ekstra ücret istemeksizin pizzayı nefis kenarlı yapmış, birkaç tane de sos göndermişler. mizaha kıymet veren üsküdar şubesi çalışanlarına selam olsun.

domino's pizza'dan 2 tane classic pizza(sadece mozerella peynirli) söylenir ve sipariş notu kısmına "abi hayrına bir kaç parça sucuk da koyar mısınız, öğrenciyiz, saolun:) " yazılır.. ve sonuç 2 tane sucuklu-peynirli pizza.

''Öğrenciyiz'' lafının işe yaramadığı görülmedi bugüne kadar.

"polisi işe karıştırmayın, yoksa kız ölür."

elmadağ'da adını hatırlayamadığım, ev yemekleri yapan bir yere verilen siparişte yazmıştık. yemeği getiren eleman "etrafınız sarıldı" demişti.

-sokağa girerken, soldaki çukura dikkat. kola köpürmesin.

mc donalds'a

uzun suredir sizden siparis vermiyorum cunku her seferinde hem yanlis, hem gec gonderiyorsunuz. lutfen sicak, dogru ve zamaninda gonderek tekrar guvenimi kazanin.

sonuç: siparis 75 dakikada soğuk geldi.

"çabuk ve sıcak getirirseniz memnun oluruz" yazdım.
adam çabuk ve sıcak getirip "memnun oldunuz mu?" diye sordu.

dumur oldum.

"acil lan !"

dalıp böyle yazmıştım bi kere. siparişi getiren kurye restoran adına teessüfünü belirtmişti. cidden bozulmuşlar kurumsal olarak.

dominos'a verilen siparişe iliştirilen not :

"mümkünse 30 dk yı geçsin...fazla paramız yok da :)"

bazen restoranın ve özellikle kuryenin motivasyonunu arttırmaya yönelik notlardır. mc donald's'a verilen siparişte;

" şu anda dürümcüden de telefonla sipariş vermekteyiz. çok aç bir kalabalığız. hangi kurye önce getirirse 10 liralık büyük ödülü o kapacak. let the game begin."

sonuç mu? bir adet "abi kazandım mı?" diyen ama 2 dakika ile kaybeden ve hüzne boğulan mc donald's kuryesi ve bir adet iddiadan haberi olmadığı için ödülü alamayan ama 14 dakika içinde gelerek yarışmayı kazanan dürümcü kuryesi.

+ geçen sefer biraz fazla mantar koyun dedik, saydık yine aynı. 7 tane mantar var. bu sefer de fazla koymazsanız küseceğiz.

gelen siparişin üzerinde kocaman bir not;

- üzülürüz!!!

"erken getirirseniz sevinçten halaya dururuz.
ustanın ellerine sağlık, herkese kolay gelsin."

bunu yazdığım restoranın motorcusunun apartman kapısını çalması, 'kim o' demem, 'abi yemeği getirdim halaya başlayabilirsiniz' diye cevap vermesi..

insanların canı sıkılıyor abi, 'salçası barça olsun lütfennnnn tşk' yazmayın buna, okuyan da insan lan.

lahmacun siparişi verilirken,
"hocam bu sefer 9 tane lahmacun söylüyorum bak, getirin artık bi ezme... var biliyorum."

"-gelirken winston light alır mısınız?" notu üzerine almayı unutan kurye, yemekten sonra içersin deyip kendi sigarasından vermeyi teklif eder. yok önemli değil deyip geri çevrilir. 5 dakika sonra kapı çalar, yemekten sonra içilir der gene ve paketi uzatır. kıyamam be.

Denenmeli.

"bu sefer de tatlılar sizden olsun"

ek: getiriyorlar yeminlen.

not: öğrenciyiz, vize haftasındayız, malzeme bol olursa daha iyi çalışırız. kolay gelsin :)

3 porsiyon pide ve yanında bir adet söğüş istemiştik. bir tane extra söğüş ve bir de not gönderdiler bkz. öğrenci dostu müessese candır:)


"30 dakika önemli değil, motorcu arkadaş dikkatli kullansın."

pizza siparişlerinde.

"seni seviyorum" yazinca daha cabuk geliyor bence.. dünyayi güzellik kurtaracak ulan! bir dukkani sevmekle gelecek tüm lahmacunlar, pizzalar..