Yeni Başlayanlar İçin BDSM Nedir?

Pek çok kişinin Grinin 50 Tonu ile tanıştığı fantezi dünyası BDSM'ye başlayacaklar için birkaç küçük tavsiye.
Yeni Başlayanlar İçin BDSM Nedir?
iStock

bdsm ile ilgili duyduğunuz şeyler lateks giyen kadınlar, anal tıpalar ve pony play diye tabir edilen ata biner gibi üstüne oturma vs. gibi şeyler ise bu konuya çok sıcak bakmadığınız düşünmekte hata etmiyor olmalıyım. fakat cinsel hayatınızı renklendirmek adına bdsm dünyasından kullanabileceğiniz birçok şey var aslında. 

bdsm size, kendinizin ve partnerinizin kişiliğinin psikoseksüel yönü ile ilgili bir çok şeyi keşfetmenizi sağlayabilir. böylelikle yatak odanızın kısır dinamiklerini yeniden canlandırabilecek kapılar açabilir.

öncelikle bdsm ne demek? 

bondage&discipline / dominance&submission veya sado masochism kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir terim. yani bağlama ve kontrol/ dominant ve edilgenlik veya sado mazoşizm. bdsm aslında domine etme veya gücü teslim etme kavramının erotik ve bedensel olarak ifade edilme şekli. bir çok kişinin hem fikir olduğu şeylerden biri bu dünyaya adım atılıp kapının açıldığında olmayı tahmin edemeyeceğiniz yerlerde kendinizi bulabilme ihtimalinin yüksek olduğu.

bdsm her zaman seksin bir parçası olmak zorunda değildir

birçok insan bdsm ile seksi bir arada var olabileceklerini farz ederken bir çok insan da ikisi arasında çok net bir çizginin var olduğunu söylerler. evet her ikisi de bedensel deneyimlerdir ve bu deneyimi yaşayan kişilerde derin duygulanımlar oluştursalar da her zaman beraber olmak zorunda değildirler... tıpkı masaj gibi. masaj bazı insanlar için daima seksüel bir deneyimdir ve daima seks ile biterken bazı insanlar için masaj sadece masajdır. benzer şekilde bsdsm de kişisel olarak farklı anlamlar içeriyor olabilir.

en önemli adım, partneriniz ile bunu önceden paylaşmanız

seks sırasında önceden anlaşılmadan yapılan herhangi bir “sert” haraket birini bdsm’den uzaklaştırmanın en kolay yoludur. yapılacak şey ya öncesinde açıkça bdsm ile ilgili yaşamak istediğiniz şeyleri partneriniz ile tartışmak veya seks sırasında olayları istediğiniz yöne adım adım taşımak olacaktır.

diyelim ki seks sırasında hükmetmeyi yani domine etmeyi istiyorsunuz. bu durumda ilk yapabileceğiniz fiziksel olarak kendinizi üste almak iyi bir başlangıç olabilir. “bundan sonra ben yönlendiriyorum” diyerek durumu daha da belirgin hale getirebilirsiniz. eğer karşıdaki kişi bundan hoşlanmadığını belirtiyorsa oturup bir konuşma yapmadan daha fazla ilerlemenin yanlış olacağı aşikar. olur da yeşil ışık yanıyorsa, partnerinizi yoklayarak devam edin. mesela “elimle ağzımı kapamam hoşuna gidiyor mu?” gibi. suları yokladığınıza göre artık partneriniz ile ilgili olarak ipleri tamamen elinize almak istiyorsanız biraz daha ilerlemenin vakti geldi gibi.

yatak odasında kontrolü ele almak istiyorsanız ciddi olmanın vakti gelmiş demektir

gülüyorsanız veya söylediğiniz sözler kulağınıza komik geliyorsa bilin ki karşınızdaki kişiye de komik geliyordur. boyunuzdan büyük laflar etmeye çalışmayın. ölçülü ve dikkatli gidin. dünyada gerçekten domine edilmeye hazır bir kadın veya erkek varken karşınızda salakça bir laf söyleyip olayı tamamen komedi tiyatrosuna çevirmekten daha korkunç bir şey olamaz bdsm söz konusu ise. özellikle deneyimsiz ve genç erkeklerde çok sık rastlanan bu durum tüm ilişkiyi bir komedi filmine çevirebilir. “şimdi seni becereceğim köle köpek” diye söze giren bir erkek sıklıkla bir kadında (veya tam tersi de olabilir kadın erkek rolü değişerek) ya gülme isteği ve ya sen kimsin ki hissiyatı ya da, ben istedim bu olayı ben de rol yapayım hissini oluşturur. her halükarda bu zevk almanızı ciddi şekilde önleyecek bir durumdur.

bunu çözmenin en iyi yolu aslında rolünüzü gerçekten iyi düşünüp karar vermek ve özümsemektir. siz bir dominant mısınız, yoksa bir submissive misiniz? sınırlarınız neler? zevk aldığınız şeyler neler? bir submissive her zaman bağlanmaktan veya canının yakılmasından hoşlanmak zorunda değildir. sadece köle olmak, aşağılanmak veya zorla kontrol altında tutulmaktan hoşlanıyor olabilir. bir dominant her zaman küfür etmek, can yakmak veya birilerin bağlamaktan hoşlanmak zorunda değildir. bdsm’de binlerce farklı olasılık ve bunlara ek olarak kombinasyonlar vardır. ek olarak switch olarak tabir edilen ve kimi kişilere dominant (bundan sonra dom olarak kullanılacak) ve kimi kişilere submissive (bundan sonra sub olarak kullanılacak) olmaktan hoşlanan kişiler de mevcuttur. bu nedenle kendinizi keşfetmeniz, nelerden hoşlandığınızı tam olarak bulmanız gerekmektedir. bdsm için gerçekten çok okumanız ve bilgi toplamanız gerekmekte baştan söylemem gerekir. bunun için farklı siteleri kullanabilirsiniz benim önerim www.fetlife.com sitesi olacaktır. burada her zaman sizin gibi zevkleri olan kişiler ile tanışabilir onlar ile konuşarak kendinizi eğitebilirsiniz. 

yabancı dil kitaplar size birçok yol açabilir. benim size bir kaç tavsiyem

sm 101 (jay wiseman), screw the roses, send me the thorns (phillip miller ve molly devon) the new topping book ve the new bottoming book  janet hardy and dossie easton) hepsini amazon.com'dan getirtebilirsiniz. bu kitapları okuyarak çok ciddi bir yön çizebilirsiniz. 

kaldığımız yere gelirsek, partnerinizin itiraz etmediğini gördükçe ileri gidebilirsiniz ama küçük adımlar ile. mesela bir bez veya tshirt ile partnerinizin ellerini bağlayabilirsiniz. daha sonra gözlerini bağlayarak onu iyice savunmasız hale getirerek zevk verebilirsiniz ona. her ne olursa olsun bu şekilde ciddi bir bdsm ilişkisi yaşmanız çok zor. ancak daha dom veya sub olduğunuz bir ilişki ile yatak odanıza hafif renk getirebilirsiniz.

gerçek bir bdsm asla spontan olmaz

yani bir milyonerin odasına girip bir anda multipl orgazm yaşayarak bdsm dünyasına dalacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. bdsm hemen hemen daima önceden konuşmayı ve antlaşmayı içerir. beraber olacağınız kişi ile konuşmalı ve sevdiğiniz şeyleri, istediğiniz beklentilerinizi birbirinize söylemelisiniz. en önemlisi de bir safeword kavramının oluşturulması gerekliliğidir. safeword dom kişinin sub kişiye uyguladığı herhangi bir şey sırasında sub kişinin bunu istemediğini, kendisini tehlikeye attığını belirtmesinin tek yoludur. diyelim ki nefesiz bırakma oyunu oynarken sub artık dayanamadığı ve gerçekten dom’un durmasını istediğini söylemek isteyecek duruma geldi. elbette sub zaten baştan itibaren vücutsal tepki veya sözsel tepkiler göstermekte olacak hatta bu tepkilerin bir kısmı dom’u cinsel olarak heyecanlandırıyor olacaktır...” lütfen yapma”...”.dayanamıyorum” gibi. bu sözler dom olan kişinin durması için değil belki de daha da ileri gitmesi için bir sebep olabilir. bu da tabiki güvenlik açısından çok tehlikeli durumlar oluşturabilir. safeword dom olan kişinin nerede durması gerektiğini tam olarak anlaması için kullanılan bir sözcük veya vücut haraketidir. diyelim ki nefesinin artık daha fazla engellenmesine dayanamayacak olan sub daha önceden belirlenen bir haraket ile (mesela iki ayağının tabanlarını birleştirmek gibi) dom’a devam etmesinin tehlikeli olduğu mesajını verir.

son olarak

aslında baştan beri söylediğim şeyi tekrar etmek istiyorum. bdsm spontan gelişebilecek bir şey değildir ve iki tarafında konu ile ilgili bilgili olmasını ve ortak kararlar almasını gerektirir. en azından başlangıç seviyesinde. daha hardcore bdsm severler ve bunu lifestyle haline getirebilmiş kişiler için ise sınır gerçekten yoktur. bu kıvama gelebilmek için yaşanması gereken deneyimlerin sayısı ise ancak yıllar içinde elde edilebilecek bir deneyim ile ölçülebilir.

Yeni Deneyimler Peşinde Olanlar İçin İleri ve Üst Düzey Seks Uygulamaları