Yeni Nesil Bir Acayip Geliyor: Dünyanın En Seviyeli Tartışmasını Yapan Çocuklar

Dün akşam Ekşi Sözlük semalarına düşen bir video, hararetli bir şekilde tartışan iki çocuğun alışılmadık cümlelerine sahne oluyor.

Sözlük yazarlarının tartışmayla ilgili yorumları

çocuk bence yaşamın şifresini çözmüş gibi konuşmuş...

(bkz: bir yanlış bütün doğruyu götürür anlıyor musun)

bu yaştayken fred çakmaktaş izliyordum. atar denen şeyden haberim yoktu. böyle neslin

önce o elini bi indirme nezaketinde bulunur musun?

edit; bööggghhh arkadaş gelmiş buraya bile bizim zamanımızda böyle değildi'yi döşemiş zamanında kilitli kalasıca. aptallık yapsalar bizim nesil efendiydi, efendilik yapsalar bizim nesil taso oynardı. hay neslinizi ya. ne nesil yarıştırma merakıymış be.

türk milletindeki şu gerçek yaşından en az 10 yaş daha büyük davranma hastalığına en yakın zamanda çözüm bulunmalı. bizim zamanımızda böyle değildi la. birbirimizin tasosunu, misketini kepip güler eğlenirdik. en fazla tekme tokat birbirimize girerdik ama böyle koca adam gibi dayılanıp büyük laflar etmezdik hiç.

tanım: ülkemizdeki siyasetçilerden daha seviyeli tartışan çocuklar.

(bkz: değerli bir yığına dönüşeceksin)

bu cümlenin doğrusu budur; "değersiz"li olan değildir. cümledeki tat zaten yığının değerli olmasında. söz edilen kişi "insan" olduğu için kazanılmamış bir değere sahip fakat, felsefik olarak bir o kadar da değersiz olduğu için yığın niteliği taşıyor.

terazi örneğini veren elemanın el hareketleriyle hipnoz etkisi yarattığı tartışma. resmen lazer ışığını takip eden kedi gibi kafam bi oraya bu buraya gitti. en son bakışlarımı yere çakılı buldum zaten.

tartışmanın mezarlıkta geçmesi de ayrı bir göndermedir. anlayana...

kim çocuk kim büyük belli değil ülkede anasını satim. büyükler çocuk gibi davranır, küçükler koca adam gibi birbirine efelik laflar eder. gidin parkta oynayın, taşlardan kale yapıp gol oldu, direğin üstünden gitti kavgası yapın.

ayarı bozuldu ülkenin.

(bkz: terazisin sen oğlum)
sevim koş! replik var.

kim ne derse desin; yeni nesli seviyorum, yutup ile büyüyüp her şeyi öğreniyorlar. 5 yaşındaki çocuklarda çoğu kişinin ömrünce kurmadığı entelektüel laflar var.
bu çocukları seviyorum çünkü bizim neslimiz gibi yımrık yımrığa kavga etmiyor büyük çoğunluğu. sözlü tartışmalara giriyorlar ve işi şiddetle değil, anlık hakaret patlamalarıyla çözüyorlar.
bu da yanlış tabi, ama kan çıkmıyor nihayetinde.
abileri, babaları elaleme "sen nasıl yan bakıp omuz atarsın" atarı yaparak çekip vururken, sorunlarını tartışarak çözen çocuklar büyüyor.

eh, bu da bir şeydir.

"terazisin olum sen, nere ağır basarsa oraya inersin sen."
üzerinde baya bi düşünüp geleyim.

terazi örneğini veren akp'den milletvekili olur.
diğer çocuk chp gençlik kollarında takılır.

esmer bebeyi tuttuğum karşılaşma. aynı ben gibi karşı tarafa köpek çekme taktiğini uyguluyor.

cidden bunun tartışmalarda önemli bi yeri var. karşı tarafa "sen kim köpeksin lan" algısını verince altınıza alamayacağınız insan yok. dikkat ederseniz uzun abi de aynı şeyi yapar hep. dünya liderliği böyle böyle kazanılıyor işte hsbssb.

aferim esmer, böyle devam çocuğum.

bazı tipler vardır, iki lider ile oyunlarını oynamak istemezler. kavgayı başlatıp ortadan kaybolurlar. kim baskın ise yola onunla devam ederler.
işte gruplaşmanın başladığı ilk basamağı videoda görmekteyiz.

bir yanlış tüm doğruları götürmez çocuk, ilerde daha iyi anlayacaksın...