Yerçekimi Bir Anda İki Katına Çıksaydı Dünya'da Neler Olurdu?

Olur mu, olmaz mı bilmek çok zor fakat yerçekimi şu anda olduğundan 2 kat daha fazla olsaydı neler olurdu?
Yerçekimi Bir Anda İki Katına Çıksaydı Dünya'da Neler Olurdu?


karbon başta olmak üzere tüm atomların yeryüzündeki ağırlığı 2 katına çıkardı. bu da özellikle kemikli hayvanların ağırlığının 2 katına çıkması demektir. bir çok canlı buna uzun süre dayanamaz, zira kemik sistemlerimiz 10 g kuvvetine göre evrimleşmiştir, 20 g kuvvet kemiklerin kolay kırılmasına, yürürken çok fazla efor sarf edilmesine ve dolayısıyla canlıların çok daha hızlı yorulmasına sebep verirdi. bir diğer önemli etki kalbi olan canlılara olur. kalp bu kuvvete karşı daha fazla büyümek ve daha fazla çaba harcamak durumunda kalırdı. tahminim şu an dolaşıma sahip canlıların %90'ı 5 yıl içinde yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalırdı.

ayrıca atmosfer önemli oranda incelir ve alt tabaka yani yüzeydeki basınç iki kat artardı. bu da özellikle sıcak bölgede yaşayan ve nemli bölgeli canlılarda ciddi sorunlar yaratacaktır. özellikle su buharı, akciğer solunumu yapan canlıların akciğerlerinde ödem oluşturur, kan asit düzeylerini etkiler ve karaciğerin daha fazla çalışmasına sebep olurdu. bu da koah hastalıkları, karaciğer rahatsızlıkları gibi sağlık sorunlarının armasına sebebiyet verecektir. bu durumdan kaçınmak için başta insanlar olmak üzere tüm canlılar yüksek dağların zirvelerine göç etmek zorunda kalacaklardır.

bir de birçok canlı türü 10 g kuvvete göre hareket eder, ürer, iş görür. örnek vermek gerekirse insan erkek bireyin spermini dişinin içerisine yumurtayı dölleyebilecek mesafeye fırlatması ve spermlerinde 10 g kuvvete göre iş yapıp yukarı yönde ilerlemesi gerekir. bu kuvvet altında yumurtayı tutturma ihtimali yarı yarıya düşecektir. bu durumda uzun penisli erkekler soyunu devam ettirebilirken kısa penisli erkekler çocuk sahibi olamayacağı için evrimsel olarak elenecektir.

kemik yapısı gereği sert, ağır ve kırılgandır. bu g kuvvetinde kemikler en ufak darbede kırılmaya uğrayacaktır. bu sebeple kemikler zamanla kıkırdağa evrilir. zira bu g kuvvetinde kemik dayanıklı değildir, evrim kıkırdak yönünde ilerleyecektir. dokularınız yağ ve elastik lif oranı azalacaktır, kas ve kollejen lif oranı artaracaktır. zira kalın yağ dokuları ve bağ dokularınız yer çekimi nedeniyle biçimsiz bir görüntü oluşturacaktır. bi çeşit amip benzeri yapıya bürünebilirsiniz. ayrıca bağ dokunuzdaki kollajen liflerinizin elastik liflerinize oranı normalde 1-3 iken 3-1 oranında evrimleşeceksinizdir. ve yaşlı bireylerin bu g kuvvette doku problemleri yaşaması kaçınılmaz olur. zira gençlerde kollajen elastik oranı 3-1 iken yaşlılarda 1-3 tür. bu da elastik yapılı bireylerin derisinin kemikten sıyrılırmış gibi bi görüntü almasına sebep olacaktır. dolayısıyla kısa, kalın kıkırdak yapılı bir kemik, ince yağ dokusu ve dokuda az su oranı, kalın kas dokusu ve bağ dokularda kollejen lifin artması ile kalın bir deri görünümü kazanacaktır. kısacası 1.30 boyunda top gibi yuvarlak bir görüntünüz olacaktır.

tüm insan bireylerinde küçük uzuvlara yönelik evrim gerçekleşir. aynı soğuk bölge canlılarında olduğu gibi... yani burun, kulak, el, ayak gibi uzuvlarınız daha az büyüme gösterecektir. boyun kısmınız kısalacak, omurganız sebebi ile boylarınız kısalacaktır. tahminim şu an ki ortalamanın yarısı kadar kısalması gerekir. bu da cüce bir insan türüne evrileceğimiz anlamına geliyor. zira bu kuvvette 2 metre boylu herhangi bir canlı yaşayamaz. kollajen artışı ve dokularınızın sert olmasına sebebiyet vereceğinden tam bir cüce ırkı evrilecektir.

sonuç: burunları küçük yuvarlak, eller ayaklar küçük, kılcal damarlardan yanaklar pembeleşmiş, dağlarda yaşayan, 1 metre boylarında, kısa boyunlu, toparlak yapılı bir cüce ırkının doğuşu kaçınılmazdır.