Yıldız Futbolcuların Yeteneksiz Futbolcu Kardeşleri

Bir ailede tüm kardeşler yetenekli olacak diye bir şey yok. Bazıları gayet yetenekliyken bazıları onlar kadar yetenekli olamayabiliyor.


diego armando maradona - hugo hernan maradona

dünyanın en büyük futbolcusu olarak kabul edilen diego armando maradona'nın 1969 doğumlu hugo isimli bir kardeşi var. top oynarken topu kafasıyla 10 kere sektiremez, ağabey torpiliyle oradan oraya transfer yapmıştı. italya ligine transfer olmuş en kötü futbolcular icinde gösterilir. hani bidon diyorlar, bu damacana.

tanju çolak - yücel çolak

altın ayakkabı alıp türkiye liglerinin -hala- en golcü oyuncusu tanju'nun kardeşi yücel vardı.. tanju nasıl güzel bir golcüyse yücel o kadar kötüydü. ağabey torpili ile galatasaray'a dahi transfer oldu. her açıdan abiyi takip etmeye calıştı, tek şanssızlığı helin avşar'ın kendisinden 11 yaş küçük olmasıydı.

şota arveladze - arcil arveladze

erman toroğlu tiflis'te şota'yı izleyip hayran kaldıktan sonra trabzonspor yöneticilerine bir sohbette çok iyi mutlaka alın deyince geldi şota ve kımıl zararlısı arçil. şota ne kadar şukela bir oyuncu ise arcil o kadar yalan dolandı. senelerce uyuttu trabzon'u. trabzonspor'da şota'nın performansı düşmesin diye arcil'e mecbur katlandı. sonra hollanda'da ayrı takımlara gidince sadece bizi uyuttuklarını anladık..

adrian ilie - sabin ilie

adrian ilie geldiği zaman romanya'nın yeni hagi'sini aldı galatasaray demişti herkes. ilie, hagi değildi ama bambaşka biriydi. oynadı oynadı oynadı. soldan girdi, sağdan çıktı, ayak üstüyle daha önce görmediğimiz şeyler yaptı. sonra bir de kardeşi olduğu ortaya çıktı. kimi sabun ilie dedi ona. golcüydü hesapta ama yalan dolan çıktı. kocaelispor'a falan verildi. olmayanlar tarafına adı yazıldı. emin değilim ama sanırım sabin ilie tüp bebek olarak doğmuştu.

gonzalo higuain - federico higuain

biri real madrid'te sağdan giderken sola çekip çatala yazarken öbürü beşiktaş'ımızın elinde patlamıştır...en son independiente'de görülmüş wikipedia'ya göre...

ricardo izecson dos santos leite "kaka"- rodrigo izecson dos santos leite "digao"

kaka, serie a'ya transferi gündeme geldiğinde, juventus menejeri luciano moggi, öyle kaka maka isimli adam juventus forması giyemez dedi. kaka milan'a gitti. sonrası malum. kardeşi digao, ağabeyin gönlü hoş olsun diye milano'ya getirildi. milanello'da fazla ayak altında dolaşınca rimini'ye kiralandı. bu sezon kaka, real madrid'e gitmesin diye tesislerde yine yan odaya koydular.

frank de boer - ronald de boer

ronald olani, asla abisi kadar kariyerli bir oyuncu olamadi. galatasaray takimi bu ikiliden yildiz olani yani frank de boer'i getirtti, ilk sezon asist krali oldu. ama kendi kalesine dogru verdigi geri paslarin gole donu$mesi sayesinde...

ronaldo 'ronaldinho' de assis - roberto de assis

abisi bi baltaya sap olamayip, kosebaslarinda kariya kiza laf atip kavgaydi gurultuydu serserilik yapinca ronaldinho onu menajeri yapmistir zannimca, otursun para saysin bi mesgalesi olsun diye. ama robertonun futbolcu namzeti oglundan ovguyle bahsetmis kendisi.

karl-heinz rummenigge - michael rummenigge

ancak michael'in şanssızlığı diğerlerinden biraz farklıydı. zira o yetenekli olmasına ve istatistiksel olarak birçok şey başarmasına rağmen abisinin gölgesinden kurtulamadı.

ne saçlarının benzer şekilde dökülmesi, ne bayern münich de forma giymesi, ne de 309 bundesliga maçında attığı 80 gol imajını tamamlamaya yetmedi "umut vaadeden" küçük kardeşin. 7 yıl boyunca ter akıttığı bayern munich formasından geriye, real madrid maçında topukla yaptığı asistten başka pek birşey kalmadı.

50 avrupa kupası maçında attığı 11 gole rağmen -belki de dünya kupası final maçlarında abisi kadar boy gösteremediği için- hiçbir zaman federal alman ekolunun unutulmaz efsaneleri arasına giremedi.

dortmund'dan sonra gittiği urawa red diamonds günleri ise kalın bir sis perdesinden ibaret.