Yılların Çözemediği Gizem: Seviştikten Sonra Kaybolan Erkek

Birçok kadını sadece üzen değil; yıllardır meraklandıran bir durum. Sahi, erkekler neden yapar bunu? Sözlük yazarı "demesi kolay tabii", bu konuda hislerini dökmüş.
Yılların Çözemediği Gizem: Seviştikten Sonra Kaybolan Erkek
iStock.com


biri çok güzel söylemiş: sorun kaybolmasında değil, önceki taklada.

pembe panjurlu ev istemiyorum sevişmek için. evlenmeden olmaz demiyorum. ama illa ciciliklerle üstüme geliniyor. ay diyorum, sevdi galiba bu kerata beni. fena biri de değil gibi... sonra seks. iyi, kötü... fark etmez. ilk sevişmenin biraz dandik olma lüksü vardır her zaman. yani sadece bir sevişmeden, o kişinin iyi/kötü olduğu anlaşılmaz. bir şans daha verilebilir. dolayısı ile bu kaybolma meselesinde geriye kalan tek senaryo, vur-kaç peşinde; oynar başlıklı türk erkeği.

üzülüyorum tabii fakat kalbim ve ruhum follofoş oldu zaman içinde; hee diyorum bizimkilerdenmiş bu da... "beni kullanıp attı" filan demiyorum çocuklar, müsterih olunuz. seks benim için erkeğe "verdiğim" bir şey değil. elimde bir kadın olarak tuttuğum tek "koz" yatak becerilerim değil rabbişime ciğzız kraystlar olsun.

üzen şu: muhabbetim, ağzım burnum, espri anlayışım, müzik zevkim, sevecenliğim filan önemli değilmiş; "versem" yetermiş.

e birader (evet, romantik arenada yüz bulamayınca egom devreye girer, asabileşir artı kankaya bağlarım) madem durum bu; madem derdin benim deliğe senin çıkıntıyı sokmak; niyyyyçin kasıyoruz? niyyçin ay buluşalımlar, konuşalımlar, dolunaya bakalım da sonra fezaya çıkalımlar?


tarzan istiyor kuku, söyleyecek ceyn
ceyn beğenir tarzan , açacak kuku

bakınız ne kadar basit bir denklem. inanın lisan dışında hiçbi şey değişmedi ilkel toplumlardan bu yana. insanın en kolay bulabildiği, temel düzeydeki bir etkileşim uğruna, nadir bulunabilecek olanları geride bırakmasını anlamıyorum.

kadın/erkek farkı olsa gerek, önceliklerimiz; önemli bulduklarımız örtüşmüyor heralde.

"ilişki istiyorsan vermeyeceksin" klişesinden çok sıkıldım. ortada cayır cayır yanan bir alev varken, iki insan da birbirini istiyorken bu oyunlar filan çok salak geliyor. lakin şu tavırlardan sonra kezbanlığın, bir antikor olarak, türk erkeğine karşı geliştirildiğine kanaat getirdim.

o kadar hak ediyorsunuz ki! o kadar müstehak ki!

(lütfen pırlanta gibi adamlar üzülmesin, biliyorum sizleri. tanıyorum. tüm erkekler böyle değil. asla genellemedim, genellemeyi de reddediyorum.)

lakin bu kafa, içinde yaşadığımız ortadoğu bokunun neticesi. totalde iki ödül var:

1) evlilik
2) seks

kadınlar 1'e varmak için için 2'yi, erkekler 2'ye varmak için 1'i kullanıyor.

(biraz daha zorlarsam hipotezimi oluşturup, jüri sonrasında akademik hayata adım atıcam, susayım.)

allahım bana ordan aklı başında, olgun ve seksi adam yolla ya. yeminle kurudum kaldım şu coğrafyada...