Yıllık Minimum 250 Bin Dolar Harcama İsteyen Elit Kredi Kartı: Centurion Card

Centurion Card ya da tam adıyla The American Express Black Card, dünya üzerinde sadece 84 bin kişide olan ve "limitsiz" olarak tarif edebileceğimiz bir kredi kartı, daha doğrusu Charge Card.
Yıllık Minimum 250 Bin Dolar Harcama İsteyen Elit Kredi Kartı: Centurion Card

centurion card'ın yıllık ücreti 2500 dolar. bunun yanısıra centurion card programına dahil olmak için de 5000 dolarlık giriş ücretini ödemeniz gerekiyor. ayrıca bu programa dahil olduktan sonra 12 ay boyunca art arda en azından 250 bin dolar harcama zorunluluğu vardır. (tabii kredi skorunuzun da kusursuz olması gerekmekte)

edinmek için bu kadar uğraşıldıktan sonra da çeşitli transatlantik uçuşların ücretsizliği, en efsanevi markalardan kişisel alışveriş yetkisi, dünya çapında en testis sahibi otellerde ücretsiz konaklama, hesabınız ile ilgili her türlü konuşma için doğrudan telefon numarası ve e-mail adresi ile kişisel ilgilenen asistan ve bu karta sahip olmayanlara hava atabilme gibi faydaları var.


son zamanlarda daha çok duyulmasının sebebi the oc ve benzeri dizilerde kullanılmasıdır. ayrıca son dönemlerde çekilen en iyi bond filmi casino royale'da da kulanılmıştır. paris hilton'dan kanye west ve jay-z'ye bir ton müzisyen şarkı sözlerinde centurion card'a methiyeler övgüler düzmüşlerdir. 30 milyon dolar tutarındaki özel jetin bu kartla yapılmış olan en büyük alım olduğu efsanesi de mevcuttur lakin daha genel kullanımı aşırı lüks arabalar, mücevherler ve tabi ki pahalı mobilyalardır. dünya çapında yaklaşık 84 bin kişide oluğu da bilinmektedir.


daha iyisi yapılana kadar en iyisidir. gerçekten kariyer tutkunu bir insan evladının ulaşacağı son basamaktır.

not: bu kart aslında bir kredi kartı değildir, "charge card"dır. yani harcama için limit yok ancak ay sonunda bütün bakiyeyi ödemeniz gerekiyor. asgari tutarı ödeyerek borç erteleme gibi durumlar yoktur bu kartlarda.

Bankaların En Sevdiği Müşteri Tipi Neden Kredi Kartının Asgarisini Ödeyenler?