Yine Cinayet Yine Büyük Bir Acı: Korkunç Bir Şekilde Katledilen Trans Kadın Hande Kader

Hande Kader henüz 23 yaşında korkunç bir cinayete kurban gitti. Seks işçisi Hande Kader’in cesedi, kayboluşundan birkaç gün sonra Zekeriyaköy'de yakılmış halde bulundu. Ülke olarak yine bir cinayetin acı yükü ile karşı karşıyayız.
Yine Cinayet Yine Büyük Bir Acı: Korkunç Bir Şekilde Katledilen Trans Kadın Hande Kader

1 haftadır kayıp olan trans kadın. yakılarak katledilmiş bedeni bulunmuş.

"napıyolarsa yapsınlar, bana uzak olsunlar" nötrlüğü mü bu yaşam formlarına bu cesareti veriyor anlamıyorum, anlayamayacağım da.

azalarak değil, direkt bitmemiz gerekiyor. hakkaten ben cinayet, taciz haberlerine dayanamıyorum artık. ve bu ülkeye özel bir durum da değil, geçen gün çin'de öğrencisini taciz eden "öğretmen" (!) ebeveynler tarafından soyulup, çıplak dövüldü. haberin forum kısmında dünyanın her yerinden insanlar "bizim ülkede kız suçlanırdı" yorumu yapmış.

genlerimizde leş bir bozukluk var, bastıranlar ve bastıramayanlar olarak ikiye ayrılıyoruz, bu "tümörlü", potansiyel pis bedenlerimizi kayıtsız şartsız yok etmeliyiz.

ha ayrıca; onur yürüyüşleri de eğlenmek üzere toplaşılmış partiler bu arada, katılıyorum, aynen, kimsenin elleştiği yok bu insanlara. gerizekalı.

edit: kaynak unutmuşum sinirden

hande kader bir trans kadındı, geçimini bedenini satarak kazanıyordu. bu onun secimi miydi yoksa bu da toplumun, bizlerin bir yarası mi, bizim ayıbımız mi bilemiyorum. bununla birlikte cok net bildigim birşey var bu birey/insan (cinsel tercihi insan oldugunun onune gecmesin lutfen) yakarak öldürüldü ve maalesef pek cogumuz duymadık bile. haber konusu olmasina gerek duyulmadi. oysa onu olduren, yakan kisi belki de kapi komsunuz ve ya belki her gun gunaydin dediginiz calisma arkadasiniz. araştırılması bulunması ve cezasini cekmesi gerekmez mi yoksa ceza suca gore degil adamina gore mi? lutfen ses verin ve siddetin her turlusune karşı cikin!!!

geçen sene engellenen lgbt yürüyüşünde kendini tomaların önüne atan translardan birisi. bir kaç gün önce maalesef yakılarak katledilen cesedine ulaşıldı. özgecan hadisesinde gayet haklı olarak yeri göğü inletenlerin çoğunun bu hadisede gıkının bile çıkmaması, trans cinayetlerinin sıradanlaştığı bir cehenneme yaşadığımızın göstergesidir.

geçtiğimiz yıl lgbt onur yürüyüşünde kendisini tomanın önüne atarak "çekiyorsunuz çekiyorsunuz ama yayınlamıyorsunuz" diyerek isyan etmişti. üzülmüştüm.

o zaman da yayınlamıştık, şimdi buraya da aktarıyoruz arkadaşım. rahat uyu.

01

Halk yürüyüşün engellenmesine isyan ediyor. :16:58

Posted by Zafer Kara on Sunday, 28 June 2015

02

gencecik bedeni ateşle dağlanan kadın.

münevver gibi, özgecan gibi.

lanet olsun..

madimedia, kendisi için bir video hazırlayarak, "nefret cinayetlerine dur de" mesajını tekrarlamış.

gencecik yaşında kayıp gitmiş insan..
ne hayalleri vardı kim bilir, neler yaşadı. insanoğlu dünyanın başına gelen en kötü şey. kötülüklerimizi temizleyecek hiçbir şey yok. eğer varsa bir yaradan tüm insanlara merhamet bağışlamasını dilerim.

21 ağustos pazar saat 19:00'da tünel'de buluşulup galatasaray meydanına yürüyerek hande kader için adalet istenilecek.

https://www.facebook.com/events/196369117444708