Yiyenleri Bağımlısı Haline Getiren Subway Kurabiyesi Evde Nasıl Yapılır?

Subway kurabiyesi tarifi, Subway cookie, kakaolu kurabiye... Bu ve benzeri söz öbekleri aklınızda dönüp duruyorsa doğru sayfaya geldiniz.
Yiyenleri Bağımlısı Haline Getiren Subway Kurabiyesi Evde Nasıl Yapılır?
iStock

200 gr esmer şekeri, 100 gr beyaz toz şekeri, 1 yumurta sarısı ve 1 yumurtayı ve tümden 200 gr terayağını koy kaba. karıştır, karışır, karıştır... sonra biraz kabartma tozu, vanilin ve bir çay kaşığı kadar tuz ekle, yine karıştır.


sırada un var. unu ara ara kıvam alana kadar koymak gerek ama diğer kurabiyelere katılan undan daha az olması gerek. subway kurabiyesi gibi olması için tepsiye yuvarlak yapıp atacaksın, o pişerken yayılacak. unu çok koyarsan istenen şekilde yayılmaz.


neyse... unu koymadan önce 2 tane bitter, bir tane sütlü tablet çikolatalardan al, küçük küçük kes, onu da kaba ekle ve hepsini iyice karıştır. bayağı karıştırmak gerek. sonra da dediğim gibi; yuvarlak yap, tepsiye at ve 15 dk pişir, sütle ye.


ekleme:
unu ölçü kabıyla 600 gr koyuyorum ama daha sonra göz kararı yaklaşık 2 su bardağı ekliyorum. göz kararı ölçüm de şöyle; harcı elime alıyorum, küçük bir top şekli yapıyorum, hemen kendini bırakıyorsa biraz daha un ekliyorum. diğer kurabiyeler gibi sıkı da olmamalı, ortasını ayarlıyorum işte. bu arada unu fazla kaçırırsanız subway'dekiler gibi dairesel olmaz. son olarak ben kurabiyeleri fırına atmadan önce dolapta bekletmiyorum çünkü buzluktan çıkardığım donmuş tereyağını yoğurarak eritiyorum. ama siz oda sıcaklığındaki bir tereyağını kullanacaksanız elbette buzdolabında bekletmenizde fayda var.

15 Günlük Şarj Süresiyle Cezbeden HUAWEI WATCH GT 2'nin İncelemesi

KFC Ekmeği Olarak Bilinen Buttermilk Biscuits Nasıl Yapılır?