Yüzyılın Yeniliği Olabilecek Işınlanma İcat Edilirse Ne Gibi Problemler Yaşanabilir?

Işınlanmanın icat edilmesi sadece yüzyılın değil, belki de tarihin en müthiş olaylarından biri olarak sayılabilir. Tabii bu aşırı ileri teknoloji gerektiren ışınlanma olayının altından bakalım insanlık olarak kalkabilir miydik?
Yüzyılın Yeniliği Olabilecek Işınlanma İcat Edilirse Ne Gibi Problemler Yaşanabilir?
iStock


ışınlanma, atomların ayrılıp, aynı düzende bambaşka bi yerde birleştirilmesi işlemidir. bazı teorisyenlere göre, bilinç bu sayede taşınamaz. yani ışınlanma, aslında kullanan kişiyi öldürür, aynı hatıralara ve beyin kimyasına sahip varlığın klonunu ışınlandığı noktada oluşturur.

yani siz değil de, bir başkası kullandığında, aslında bir sorun yokmuş gibi gözükebilir. çünkü başkalarının bilincini fark etmek yapabildiğimiz bir şey değil, başkaları bizim için, belirli davranışlarla davranan, "biz olmayanlar" olarak tanımlar beynimiz. bu davranışların kalıbı ve ışınlanan kişinin hatıraları değişmeyeceği için, yaptığınız sosyal interaksiyonlarda bir değişme olmayacak. eğer, ışınlanan kişiye gidip, "sen hala sen misin?" diye sorulursa da kendisinin kendisi olduğu konusunda hiç şüphesi olmadığını söylecektir.

ancak, eğer ışınlanan biz isek, kendi bilincimizin bizi biz yaptığını ve farkındalığımızın farkında olduğumuzu düşünürsek, ışınlanma bunu bize geri vermeyebilir. atomlarımıza ayrılıp, aynı sıralamada başka bir yerde tekrar birleştiğimizde, aslında biz ölmüş olacağız ve biz karanlığa karışmış iken, aynı vücuda, sese, davranış biçimine, hareketlere, espri anlayışına, duygulara, dünya görüşüne sahip başka birisi, ışınlandığımız yerde, biz gibi davranacak ve yerimize geçecek.


kişisel olarak, eğer wormhole'lar falan kullanılmayacaksa, ışınlanma bulunsa bile bu tedirginliklerimden dolayı kullanmayacağım. insan beyninin ve bilincinin tüm sırlarına ulaşılmadan da kullanılmasının büyük krizlere yol açacağını düşünüyorum.

evrende her şey hareket halinde

dünya kendi ekseninde, dünya güneş etrafında, güneş samanyolu içinde, samanyolu kendi yörüngesine hareket halinde. dünya, güneş, samanyolu hareketinde yapılacak hesap hatası ışınlanma sonucunu doğrudan etkiler. galaksi dışında bilmediğimiz ışınlanmayı etkileyen başka kuvvetler de olabilir. ışınlanma tekniği bulunsa bile bile ışınlanan şeyin doğru koordinatlara gitme ihtimali düşük.


ekleme:
dünya, güneş, samanyolu hareketinde virgülden sonra 7 hanede yapılacak bir hata dünyada ışınlanan şeyi, yerin 1 metre altına veya yerin 1 km üstüne yollayabilir.

evrenin genişleme hızını da kesin olarak hesaplamak gerek.

Bu içerik de ilginizi çekebilir