Zara'nın İndirim Günleri, Ürün Kalitesi ve Alışveriş İçin En Uygun Zamanları

Eski bir Zara çalışanın anlatımıyla bu markadan daha karlı alışveriş yapmanın püf noktalarını açıklıyoruz.
Zara'nın İndirim Günleri, Ürün Kalitesi ve Alışveriş İçin En Uygun Zamanları
iStock


- zara, ocak ve temmuzun ilk haftaları her sene kesinlikle indirime girer. 

- her perşembe fiyatlarını %10 oranında düşürür. 

- indirimlerin ilk günü en özel koleksiyon ürünlerini alın, diğer hafta bir şey almayın zaten kalmıyor. en mantıklısı 3. hafta almak; hem fiyatlar düşüyor hem de depoda kalanları çıkarıyorduk. 

- ayakkabı, çanta, aksesuar almak için indirimin son haftası (4. hafta) en uygun haftadır zira fiyatlar 30 ila 50 arası değişir. 

- istanbul'da yaşayanlar için; genelde batıdaki mağazalar (marmara park, akbatı, mall of istanbul zara, historia) mağazaları az koleksiyon içerir, sezonda demirbaş koleksiyonlar gelir ve pek sıra olmaz.

- istanbul'un doğu yakasındaki (nişantaşı, istinyepark, akmerkez, cevahir, taksim, emaarsquare ve akasya) mağazaları sezonda daima kalabalık ve en özel ürün koleksiyonları ilk bu mağazalardan birine gelir. 

- indirim zamanı bu iki faktör tam tersine döner, batı mağazalarının müşterileri indirim zamanı saldırırken doğu mağazalarında 3. haftada bile ilk hafta bulamadığım saten kumaş çiçekli erkek gömleği bulmuştum. 

- zara'dan alışveriş yapmak icin en zararlı ay aralık ve hazirandır. genelde 2-3 hafta sonra "aaa bunun fiyatı düşmüş ben kaça almıştım of " dersiniz. 

- mart ve eylül en bereketli yeni sezon alışveriş aylarıdır. 

- ürün kalitesine gelince kesinlikle ve kesinlikle made in turkey olanlara eliniz gitmesin, made in bangladesh falan onlara sakın para harcamayın. zara'nın en iyi ve kalite kokan ürünleri, onlarca yıkamaya bile dayananlar genelde made in spain, morocco veya portugal'dır. avrupa üretimi olmasına dikkat edin. genelde erkek pantolonları made in turkey'dir ve 2 yıkamada rengi solar. made in spain yazanı alıp 3 yıl giydiğim de var. 

- son olarak nişantaşı, taksim, istinyepark ve akmerkez mağazaları zara'nın özel mağazalarıdır. burdan aldığınız ürünün kalitesiyle, capacity bakırköy mağazasından aldığınız ürünün kalitesi değişebilir. o yüzden daima üst düzey mağazalardan almak en karlısı.

Hızlı Moda İşini Başka Bir Seviyeye Çıkaran Hazır Giyim Devi Zara'nın Başarısının Sırrı